Shqiperia

“Policët bark-derra”/ Urdhri i Lleshit nxeh ish-deputetin e PS: Vllai im qenke për lyerje fasade!

Në lidhje me vendimin e zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, i cili kërkonte mos-ekspozimin në rrugë të policëve që janë të shëndoshë ka reaguar edhe ish-deputeti i PS-së.

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani pohon se vendime të tilla janë pa thelb dhe nuk zgjidhin problemet e Policisë së Shtetit.

“O gjeneral dhe ti vllai im qenke per lyerje fasade! Mjeshtra jeni. Po si spashe nje nga ju te kapeni me thelbin”, shprehet Harasani.

Vendimi i Lleshit synon të përmrësojë imazhin e uniformave blu, duke qensë se ka pasur kritika të shumta ndaj tyre edhe në aspektin fizik.

OPINIONE