Rajoni

Policia e Kosovës aksion në zonën kufitare kundër kazinove dhe krimit të organizuar, dhjetëra të ndaluar

Njësia Speciale e Kosovës ka zhvilluar aksion të madh në zonën kufitare të Karaçevës, këtë të premte.

Ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, lidhur me personat e arrestuar, por sipas pamjeve të publikuara shihen dhjetëra persona të kapur nga policia që dyshohet se janë pjesë e veprimtarive të jashtëligjshme në Karaçevë.

Ky aksion erdhi pas raportimit në Kuvend të fundit të ministrit të Brendshëm, Agim Veliu. Veliu tha se do të ketë ndërhyrje të policisë për veprimtaritë ilegale atje.

Në këtë pjesë, në të kaluarën është raportuar për një sërë aktivitetesh të jashtëligjshme, trafikim me qenie njerëzore, prostitucion, kontrabandë, organizim i lojërave të fatit dhe keqpërdorim i detyrës zyrtare./BW

OPINIONE