Shqiperia

PROTESTA/ Qytetarët kërkojnë largimin e Ramës, Basha: Ose demokraci, ose vdekje!

Dhjetëra mijëra qytetarë kanë dalëë protestën e opozitës, përballë Kryeministrisë, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.  Qytetarët kanë hedhur shashka të shumta dhe bojë në drejtim të godinës së Kryeministrisë.

Fjalën e ka marrë kryetari i Partisë Demokratike, i cili u shpreh se qëllimi i protestës nuk është rrëzimi i Ramës, thjesht për t’u bërë kryeministër Basha, por “ndryshimi rrënjësor i sistemit”.

“Ose liri, ose vdekje. Ose demokraci, ose vdekje”, ka thënë Lulzim Basha në fjalën e tij.

Foto nga protesta: