Refuzoi zhvendosjen e Ambasadës në Jeruzalem, Vasili: Rama gjoja sovranist europeist, por kur shet detin shndërrohet në tradhëtar pa atdhe

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzon kryeministrin se po del hapur kundër Amerikës, duke ju referuar deklaratës së një dite më parë të Ramës që la të kuptohet se nuk do të do të zhvendosë Ambasadën shqiptare në Jeruzalem sikundër Trump i kërkonte në letër.

Sipas Vasilit Rama bën si sovranist europeist qesharak, por kur bëhet fjalë për të shitur detin sipas tij nuk është hiç sovranist, por shndërrohet në tradhëtar pa atdhe.

Në një postim në facebook, sai thotë se antiamerikanizmi i Ramës është i qartë si urrejtja kundër integrimit europian.

Postimi i plotë

Edi Rama apo Bilali ben gjoja si sovranist kunder Amerikes,por del haptas si tradhetar kur shet detin e Shqiperise !?

Presidenti Trump i kerkoi qarte Edi Rames:

“Ju inkurajoj që t’u bashkoheni Shteteve të Bashkuara dhe të tjera kombeve evropiane në zhvendosjen e ambasadës suaj në Jeruzalem”.

Edi Rama ben gjoja si sovranist europeist qesharak dhe ne menyre te trashe pergjigjet:

“ Shqipëria në politikën e jashtme në këtë aspekt është komplet e linjëzuar me BE” – tha zoti Rama.

Edhe në vitin 2017, Edi Rama votoi perseri kunder SHBA një rezolute të OKB, që i kerkontr SHBA-se të tërhiqej nga vendimi për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit.

Kur behet fjale per te shitur detin e Shqiperise Edi Rama nuk eshte hiç po hiç fare sovranist, por shnderrohet ne tradhetar dhe pa atdhe, siç edhe eshte ne fakt.

Po ashtu kur behej fjale per te shitur Serbise kufijte e Kosoves perseri Edi Rama nuk ishte më gjoja sovranist, por shnderrohej perseri ne nje tradhetar te rendomte antishqiptar ashtu sic e njohin te gjithe.

Antiamerikanizmi i Edi Rames apo Bilalit eshte i qarte ashtu sic eshte e qarte urrejtja kunder integrimit europian dhe orientimi antiperendimor dhe prolindor i tij.

Gjoja Sovranisti europeist Edi Rama e harroi krejt Europen dhe e mbajti peng integrimin europian per vite me radhe per nje cope kryetar qarku ne Fier.

Gjoja sovranisti europeist Edo Rama e ka bllokuar sot perseri akoma me zi e me keq integrimin.

Gjoja sovranisti europeist Edi Rama kur Europa i thote zbato dhe respekto 5 qershorin per zgjedhje te lira dhe te ndershme kthehet ne nje taleban ordiner kunder votes si lire te shqiptareve.

Droga, pastrimi i parave, vjedhja e zgjedhjeve dhe korrupsioni i çfrenuar i Edi Rames ben qe kushtet per hapjen e negociatave ndaj Shqiperise vetem te shtohen dhe qe Maqedonise qe dikur ishte shume me mbrapa ti hapen negociatat per anetaresim , kurse Shqiperise jo.

Sovranisti fake anti Amerike Edi Rama (Bilali) njeherazi tradhetari i vertete Edi Rama eshte lakuriq sot perpara syve te shqiptareve.

Tradhetaret ne Shqiperi kane pasur gjithmone te njejtin fund shume te hidhur, ndaj edhe ky tradhetar me i fundit nuk do kete nje fund ndryshe nga te tjeret.

Koha e ndeshkimit te pashmangshem po troket!/tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne