Shqiperia

Rikthehen lëkundjet sizmike, tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti u ndjenë pak më parë në Tiranë dhe rrethina. Lëkundja ka qenë e shkurtër por e fortë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti pati një magnitudë 3.3 të shkallës Rihter dhe epiqendrën 30 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 10 kilometra në veri-perëndim të Shijakut.

Bëhet fjalë pikërisht për zonën e Hamallajt në Durrës.

/TPZ

OPINIONE

INTERVISTA