Bota

Sezoni i ri i Ertuğrul, publikohen sekuencat e para (VIDEO)

Janë publikuar sekuencat e para të sezonit të ri të serialit që po thyen të gjitha rekordet e reitingut në Turqi e cila transmetohet në televizionin shtetëror TRT.

Rekordmeni i të mërkurës, Ertuğrul hyri në sezonin e pestë.

Skenaristi i këtij seriali, Merhmet Bozdağ përmes një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar edhe fragmentin për pjesën e parë të këtij seriali shumë të ndjekur.

‘Në Söğüt do të themelojmë një shtet global që do përhapë paqe dhe qetësi. Për përhapjen e drejtësisë së Allahut, nuk do të ndalemi nga lindja e ditës deri në perëndim të saj!’, komenton ai.

–           Kush iu shtua serialit të Ertuğrul në këtë sezon?

Me nisjen e sezonit të ri, serialit i janë shtuar disa emra të njohur si, Hande Soral me rolin e gruas së dashur të Ertuğrul. Armanğan Oğuz me rolin Ataç, Ünal Silver me rolin Umur Beu. Kimya Gökçe Aytaç me rolin Evdokia, si dhe İlker Aksum dhe Eser Karabil.

Etiketa