Rajoni

Showbizi shqiptar feston në Itali 550 vjetorin e shqiptaro-serbit Skënderbe

Tenori Ramë Lahaj ka dhënë lajmin se per 550 vjetorin e vdekjes së serbo-shqiptarit Skënderbe ne Itali do mblidhen një tufë artistësh laramanë.

“Tok së bashku për Skënderbeun. Together for Skenderbeg. 19.11.2018! Teatro Argentina. Romë, Italy, 20:30h”,- shkruan në postimin lajmërues të koncertit special.

Emrat që bëjnë pjesë në listë janë: Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli.

OPINIONE