Shqiperia

Shqiptaret mbështesin Olsi Jazexhiun kundër kallëzimit të antiterrorit të Edi Ramës

Kronika e përgatitur nga Top Channel për një grup qytetarësh ndaj të cilëve Anti Terrori Shqiptar ka nisur hetimet nën akuzën për  “deklarata të gabuara”, pasi në rrjetet sociale kanë shprehur publikisht se nuk besojnë se koronavirusi është i vërtetë dhe se e gjitha është një shpikje ka ngjallur reagime të shumta.

Një prej personave të akuzuar është edhe historiani Dr Olsi Jazexhi, i cili e ka shprehur hapin mendimin e tij se covid 19 nuk është i vërtetë dhe se ajo është një shpikje për t’i shërbyer interesave globale.

Por në komentet që kanë shoqëruar kronikën e top channel kanë qenë të shumtë ata që e kanë mbështetur historianin dhe kundërshtojnë masat e marra nga Kryeministri Edi Rama për të izoluar shqiptarët dhe nga vende të ndryshme për të izoluar popujt e tyre.

Lexoni disa nga komentet:

-Burre Shteti Olsi Jazexhi

-Po dje Edi rama nuk besonte tek virusi dhe cdo dite ne media thoshte eshte grip normal kush permende emrin coronavirusi akuzohej Për panik e lajm te rreme
Sot Edi rama njerez se nuk besojne tek coronavirusi
Nuk esht problemi tek coronavirusi se ka 3 muaj qe qarkullon ne shqiperi dhe shqiptaret Po e perballojne per mrekulli kete virusi
Problemi eshte se Populli nuk ka besim tek Virusi Edi rama propaganda mashtruese Po bie cdo dite ky esht problemi

-Cfare hetimesh nisen!
Sepse thjesht shprehu ate qe ndjen?
Apo sepse nuk dime kujt ti besojme?
Olsi. Edhe une te njejtin mendim kisha….. por keta na e siguruan vdekjen….

-thot te verteten se shumicen enjerzve e kan tmerru dhe vdesin njerzit nga frika 90 perqind vdesin nga frika

-qe nuk ke folur keq per nenen parti ti se do te kaloje te denuarit politik pastaj do e kishe nenin 7-15

-Veq mos u qudisni o popull kur nje dit mos te hiqen keto masa te rrepta. Edhe virusi esht diqka politike.

-hahaha po Rama tha qe nuk esht e vertet qe nuk po vdesin urije disa shqiptar .
Pse nuk fillojn hetimet ?

-U kthye perseri komunizmi….shyqyr zotit

-Edveri fut ne gjyq te gjjthe dhe gjithmone humb dhe pagon demshperblim me lekt e shqiptareve , sepse eshte idiot dhe ngaterron fjalen e lire me akuzimet.

-Ky ka folur te verteten po i vjen er kesaj pune rama ca pergjesie do mbaj per kte crregullim

-Si ka marr terezia. Do bej burg kush tregon qe merr frym. 😂😂

-Bravo Olsit

/Gazetaimpakt/