Bota

Sinead O’Connor për shoqërinë e bardhë: Na e keni shpifur

Këngëtarja irlandeze  me famë botërore, Sinead O’Connor, shokoi të gjithë fansat e saj kur deklaroi se ajo ka hequr dorë nga katolicizmi dhe është konvertuar në Islam, duke marrë emrin e ri “Shuhada ‘Davitt”.

O’Connor, i cila vitin e kaluar e ndryshoi emrin e saj ligjërisht në Magda Davitt, tha se ajo e kishte braktisur kishën katolike bëri të ditur në një mesazh për fansat e saj në Twitter.

Ajo sërish ka shokuar me deklaratën e saj duke shkruar në Twiter se të bardhët ta shpifin.

Më vonë ajo tha se i vjen keq për këtë mesazh, por insistoi se nuk do rrijë më me njerëz të bardhë.

Këngëtarja tha se është emocionuar shumë kur veshi hixhab për herë të parë.

Image

OPINIONE