Opinion

SIPAS OKULARËVE OPERACIONI ”FSHESA” KA FILLUAR!!!

Nga Savash VELIU

Bota perëndimore me sulmet e 11 shttatorit inicoi Luftën e Tretë Botërore kurse me goditjet e Koronavirusit Amerika hapi derën e Luftës së Katërt Botërore Biologjike të servuar nga Demokratët sionist Amerikan pas të cilëve qëndrojnë vija e Bush-Klinton-Obama me instrumentet Soros-Bill Gejts!

Sipas lajmeve në Evropë e gjetiu e gjithashtu në Kroaci e në itali veç kanë filluar heshtazi operacioni i paralajmëruar të veproj si ”FSHESA’ e një spastrimi masiv të politikanëve të korruptuar që pritet të paraqitet në horizotin e gjërë të një mëngjezi të papritur andej dhe këtej Atllantikut… Ky operacion do zbatohet nga politika e presidentit Tramp i cili bindshëm don të fusë pas grilave oligarkët të lartpërmendur të tubuar brenda Anijes amerikane USNS ‘’YUMA’’ (T-EPF-8), një anijeburg që spirancoi një muaj më parë në limanin Slloven Kopar, e cila jo rastësisht është përball bazës ajrore Aviano të NATO’s.

 Soros sa e kuptoj këtë projektspastrim ndezi nj një skenar të përgjakshëm parazgjedhor kundër demokracisë, shtetit dhe presidentit Trump në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke marr për preteks mbytjen e zezakut Floyd nga polici i bardh. Tani mercenarë të Soros janë lëshuar në të gjithë Shtetet e Bashkuara të organizuara edhe nga shërbimet të korruptuara të shteteve të huaja në antiprotest pas asaj proteste paqësore kundër karantinës që kaloi pa asnjë incident!

Protestat janë ndezur në të gjithë Shtetet e Bashkuara gjatë kësaj jave të fundit pas vdekjes së një burri afrikano-amerikan në arrest policor (ndoshta mbytja ishte e inskenuar nga soros), ndërsa shumë tjerë po demonstrojnë në mënyrë paqësore, duke kërkuar drejtësi për viktimën, disa grupe kanë përfituar nga trazirat që mbizotërojnë duke u angazhuar në akte dhune dhe plaçkitje ku janë arestuar mes tyre 11 civilë kinezë të dyshimt.

Janë turmat e mbështetur nga Antifa (nga Tramp i shpallur si grup terrorist), Black Lives Meters dhe të tjerë si Soros dhe OJQ të tjera që kanë sponsorizuar globalofashistët të NWO që po shkatërrojnë, plaçkisin dhe digjen pronat në disa qytete me ditë të tëra.

Padyshim se këtyre protestave i paraprinë edhe shërbimi kinez i cili ia shtoj flakën e zjarrit kur morri guximin të likuidoj edhe babanë e Sekretarit të Shtetit Amerikan, Majk Pompeo, pasi ky i fundit më herët kërcënoi ambasadorin e lartë kinez në Tel Aviv, Du Wei i cili pastaj u gjend i vdekur në dhomën e tij. Aktet papresedan tregojn se shigjeta doli nga harku në pakthim. Lufta mes SHBA dhe Kinës është e pashmangshme ! Ishte SHBA-ja që nxiti Indinë të provokoj Kinën brenda kufirit të Kashmirit për mosmarrëveshje të kufirit tani të ashpërsuar. Problemet po rriten midis Kinës dhe Indisë përgjatë kufirit në rajonin Ladakh të Xhamu dhe Kashmirit të diskutueshëm. Dy fqinjët e armatosur bërthamor pretendojnë territorin përgjatë Himalajeve në rajon për dekada. Por Trump nuk mbetet me kaq urdhëron dhënien fund statusit special edhe të Hong Kongut etj.

Protestuesit dolën në rrugë në disa qytete të SHBA.-së, me sa duket aksioni i turmës është i koordinuar. Ata shkaktuan mbylljen e Shtëpisë së Bardhë, duke spërkatur ndërtesat përreth Shtëpisë së Bardhë (si mercenarët shumëngjyrësh të sorosit që është praktik në çdo protest opozitare në botë).
Protestuesit në të gjithë Shtetet e Bashkuara plaçkitën pronat private, shkatërruan dhe vunë zjarr në dyqane dhe shtëpi, rrahën oficerët e policisë në Los Angeles, New York në rrugë, i vunë zjarrin stacioneve të policisë, makinave dhe furgonëve.

Në Minneapolis, ku filluan protestat, janë qëlluar veturat në lëvizje, janë rrëmbyer dhe dhunuar femra, njëra prej të cilave u gjet e vdekur në makinën e saj. Larg të qenurit protesta të rastishme.

Policia dhe Garda Kombëtare u tërhoqën dhe lejuan kaosin, por presidenti Tramp u kërcënua haptazi se durimit i vjen fundi dhe se për çdo moment mund të jep komand të zbresin në rrugë Garda Nacionale Amerikane të ve gjendjen nën kontroll!

në gjithë botën u kuptua se po përgaditet operacioni i spastrimit të krerëve të shteteve kriminale si në Evropë ashtu edhe në Ballkan si dhe Lindjen e Mesme përnjëherë ndizen rrugët amerikane nga forcat sorosoide dhe klintoniste të akuzuar për abuzime marramendëse nën skandalin – ObamaGate, dhe me shpejtësi kaluan në kontraofanziv të shpëtojnë kokat për çdo çmimë.
Nuk e kanë fare lehtë punët Trumpi dhe Amerika siç duket e fuqishme nga jashtë por nga brenda është tejet e brisht dhe e thyeshme si federat, prandaj gjithçka mund të shkoj drejt një Lufte Qytetare!

Këtu në mesin tonë mësohet se në serbi Vuçiç ka përgaditur valixhet të ik në Rusi por si të ik kur edhe Putin është palë e njejtës anë me Trampin dhe Erdoganin që luftojnë iluminatët sorosoid!
Kurse këtu në Maqedonin veriore ashtu si mercenarët shumëngjyrëshe të sorosit, duke ndjerë se ata kurrë nuk do të fitojnë zgjedhjet me programet e tyre të çmendura antipopullore e antiekonomike bëjnë çmos të krijojnë kaos e huti tek popullinga frika që paralajmërohet se operacionet do zgjaten deri në shtëpinë e tyre,
Shpresojmë se e mira do ngadhnjej kundrejtë të keqes që morri të gjitha lumturit njerëzore dhe fëmirore për rresht tre dekada të kaluara në zymtësi ekonomiko-politike në Ballkan e gjetiu./gazetaimpakt