Bota

Sky News: Gjendet trupi i masakruar i gazetarit Khashoggi

Pjesët e trupit që besohet se i përkasin gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi janë gjetur, njoftoi Sky News, duke cituar burime të saja. Sipas këtyre raportimeve, atij i ishte prerë trupi dhe ishte shpërfytyruar.

Lajmi vjen pasi presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kërkoi nga zyrtarët sauditë të zbulojnë vendndodhjen e mbetjeve të Khashoggit, pasi qeveria saudite pranoi se Khashoggi ishte vrarë, megjithëse u arsyetuan se kishte një përplasje me zyrtarët brenda konsullatës në Stamboll.

 

 

 

OPINIONE