Spartak Ngjela shkon per Lesh katolikesh!

Ish-enveristi plak Spartak Ngjela ka shkuar per Lesh, pas emerimit te Sander Leshit si minister te brendshem nga Edi Rama dhe refuzimit te tij nga presidenti i Shqiperise, Ilir Meta. Ngjela i cili ushqen nje idiotesi raciste te papare kunder muslimaneve shqiptare por edhe kunder katundareve te tij greke, ka bere nje postim ku malesoret Sander Leshin, Arta Markun dhe Donika Prelen, te tre katolike qe kane zbritur ne Tirane para pak vitesh i sheh si ultraperendimore. Entuziazmi racist katolik i Ngjeles ka ndertuar me mendjen e tij te semure nje trinitet katolik, te cilin, plaku i rrjedhur nuk e sheh si nje trinitet malesoresh por si trinitet perendimoresh.

Me ministër të brendshëm një katolik, bëheshin tre katolikë në luftë kundër korrupsionit: Prokurorja e Përgjithshme, Prokurorja e Krimeve të Rënda dhe ministri i Brendshëm. Domethënë tre ultraperëndimorë, në një kohë që Reformën në Drejtësi po e drejton politika perëndimore”

Ngjela beson e enderron se “ministrin Lleshaj e ka propozuar politika gjermane ose ajo amerikane”. Nuk dihet nese Ngjela i ben keto deklarata nga qe ka rrjedhur nga trute apo nga qe do ti serviloset sundimtareve amerikane te Shqiperise si katolike, duke fshehur origjinen e tij greko-ortodokse. Por nje gje eshte e vertete ne ato qe thote Ngjela. Qeveria degjenerate e Rilindjes, postet drejtuese te vendit qe nga kryeministri Edi Rama, te keshilltaret e tij dhe keshtu me radhe, po ia kalon reaksionit katolik.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne