Shqiperia

Sulmet në Sri Lanka, Meta: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike

Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një qëndrimi në rrjetin social “Facebook”, reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në Sri Lanka

Në reagimin e tij, Kreu i Shtetit e quan sulmin e ndodhur për Pashkë, tepër monstruoz, që godet jo vetëm kristianët, por mbarë njerëzimin.

Ja postimi i tij i plotë:

Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka.

Në ditën e Pashkëve, besimtarë të krishterë të pafajshëm janë sulmuar nga terroristë mizor të cilët përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike.

Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të lënduarve.

Image

(S.N/Gazeta Impakt)