EtiketeBIK

Rajoni

Tërnava rizgjidhet Myfti i Kosovës

Tërnava do të ushtrojë këtë detyrë edhe në 5 vitet e ardhshme dhe ky është mandati i tij i katërt në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës. Në mbledhjen e sotme...

Bota

BIK nesër voton Myftiun e ri

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se nesër do të mbahet zgjedhjen për Myftiun e Kosovës për mandatin e ri. “Nesër, më...

Rajoni

Islamofobet kercenojne mufti Ternaven

Bashkësia Islame e Kosovës konsideron se kërcënimet me vdekje të udhëheqësve të shtetit, BIK dhe komunës së Prishtinës përmes grafiteve është akt i...