EtiketeBoris Johnson

Bota

Britania firmos marrëveshjen tregtare me BE

Është arritur këtë të enjte marrëveshja tregtare midis BE-së dhe Britanisë, që do të thotë edhe përmbyllja e daljes zyrtare të Britanisë nga Unioni. Çështja që...

Bota

Boris Johnson: “Jam pro-rus”

Boris Johnson i ka shtrirë dorën e miqësisë të Moskës duke thënë se ai vetë është një “rusofil i përkushtuar”, ndërsa ka hedhur poshtë zërat se ekzistojnë...