EtiketeDialog

Bota

Venezuela ka kërkuar dialog me SHBA-në

Ministri i Punëve të Jashtme i Venezuelës, Jorge Arreaza, i bëri thirrje SHBA-ve për dialog dhe propozoi që liderët e të dy vendeve të diskutojnë dallimet e...

Shqiperia

Nishani fton palët për dialog

Presidenti i vendit, Bujar Nishani i kërkon edhe një tjetër herë liderëve politikë të ulen në tryezën e bisedimeve për zgjidhjen e krizës politike qe ka kapur...

Shqiperia

Basha: Do të shkoj në dialog, por…

Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur sot në “çadrën e lirisë” për ardhjen e negociatorëve të PPE-së në Shqipëri për të ndërmjetësuar krizën politike. Basha...