EtiketeDonald Trump

Bota

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera është aq e ndezur...

Bota

Mike Pence paralajmëron Kinën

Takimi i paraparë i Donald Trumpit me presidentin kinez Xi Jinpingun në Buenos Aires me siguri do të jetë rasti i fundit për normalizimin e marrëdhënieve të...

Opinion

Jo UNRWA, jo Nakba?

Nga: Guven Sak Administrata Trump ka vendosur të zvogëlojë të gjitha fondet e SHBA-ve në Agjencinë e Ndihmës dhe Punës së Kombeve të Bashkuara për Refugjatët e...

OPINIONE