EtiketeEDi Rama

Opinion

Lista të hapura, lista të mbyllura

Nga Gjergj Erebara Edi Rama dhe Sali Berisha ranë dakord një natë në prill 2008 që të ndryshojnë Kushtetutën dhe sistemin zgjedhor të vendit, duke krijuar...

Opinion

Një hap më larg se Saddam Hussein!

Nga Atefeh Nadalian Regjimi i Saddam Huseinit vlerësohej gjerësisht si përkrahësi i vetëm shtetëror i Organizatës së Muxhahedinëve Khalq (MEK, Kulti Rajavi)...

Opinion

Milot-Fier, po vjen afera e radhës

Nga Klodian Tomorri Projekti i rrugës Milot- Fier është “gjylja e fundit” e premtimeve bombastike në infrastrukturë pas ëndrrave 3D të tuneleve, që nuk u dihet...

Opinion

Eurobondi, si intubimi i fundit

Nga Flir Mosho Kryeministri Rama e cilësoi si sukses të padiskutueshëm emetimin e Eurobondit prej 650 mln euro? “Një sukses i madh i qeverisë në emetimin e...

OPINIONE