EtiketeErdogan

Bota

Trump-Erdoganit: Siria është e juaja

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka përcjellur një mesazh të qartë homologut të tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan. “Është e gjitha e juaja, ne mbaruam punë...

Bota

Erdogan nuk do të takohet me bin Salman

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se nuk do të takohet me princin e kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman gjatë një takimi të ardhshëm të G20...

Bota

Trump do takojë Putinin dhe Erdoganin

Presidenti i SHBA Donald Trump është planifikuar të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e 100...

Opinion

Një presidencializëm unik

Ky lloj sistemi ka veçoritë e veta. Në këtë sistem organi ekzekutiv është monocefal, pra udhëheqja me pushtetin ekzekutiv i është dhënë një personi/organi, që...

Rajoni

Gashi: Erdogan, mik i shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në profilin e tij në Facebook...

OPINIONE