Etiketefilipine

Bota

Tërmet 6,6 ballë në Filipine

Një tërmet me madhësi 6,6 ballë ka ndodhur në jug të Filipineve. Sipas deklaratës së bërë nga Instituti i Vullkaneve dhe Tërmeteve të Filipineve, qyteti Davao...

Bota

Një tërmet i fuqishëm godet Filipinet

Një tërmet me fuqi prej 5.3 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur ishullin Mindanao, në jug të Filipineve. Tërmeti është regjistruar në orët e pasditës...

Bota Opinion

Moro, drejt ditëve me diell

Prof. dr. Kudret BÜLBÜL* Myslimanët Moro, që jetojnë në Ishullin Mindanao në jug të Filipineve janë njerëzit që jetojnë në një hapësirë gjeografike që mbase...