Etiketehungari

Bota

Moti i ftohtë në Hungari, vdesin 87 vetë

87 veta kanë vdekur në Hungari që nga 15 tetori i vitit 2018, kur u ndalua jetesa në rrugë për të pastrehët e deri më 19 janar të këtij viti. Sipas lajmit të...

Bota

Presidenti Erdoğan vizitë në Hungari

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Hungarisë janë përshpejtuar kohët e fundit në çdo fushë duke rritur vizitat dhe konsultimet reciproke të nivelit të lartë...

Bota

HUNGARI – Orban: Nuk i duam migrantët

Kryeministri hungarez Viktor Orban, mbron pozicionin e Budapestit në lidhje me krizën migratore duke thënë se Hungaria ka bërë detyrën e saj duke mbrojtur...

Bota

Lufta e Izraelit kundër George Sorosit

 Vullneti i kryeministrit izraelit për të mbështetur sulmet e zotit Orban ndaj zotit Soros nuk është vetëm një fyerje e drejtpërdrejtë ndaj bashkësisë hebraike...

Bota

Mbyllet universiteti i Soros në Hungari

Hungaria miratoi një ligj të ri që të mbyllet sa më shpejt universiteti i financuar nga Gorge Soros në Budapest, raporton “Reuters”. Kryeministri Viktor Orban...