EtiketeIzraeli

Bota

S-300, Izraeli kërcënon Rusinë!

Regjimi i Tel-Avivit pretendon se ka mposhtur sistemin raketor rus S-300 në Masiaf të Sirisë, ku ka kryer sulmin e tij të fundit nga qielli libanez. Tel Avivi...

Opinion

Koincidencat e dy brigjeve

/Aldi D./ Si mbështetës nga larg i kauzës palestineze, ndjek në Facebook faqe të ndryshme që përcjellin përmes videove dhe fotove realitetin e përditshëm...

Bota

Izraeli trajnon komandantët saudit

Thuhet se Izraeli ka trajnuar komandantët e Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Faqja e internetit al Halic Online e Katarit, ka raportuar se...

Bota

Protestë e banorëve të Golanit

Banorët e lartësive Golan publikuan një deklaratë ku dënonin Presidentin e SHBA për deklaratat e tij të fundit rreth njohjes nga Uashingtoni të sovranitetit të...

Bota

Rreth 300 studentë në burg

Ministri i Arsimit i Palestinës, Sabri Saydam njoftoi se në burgjet izraelite ka 299 student, 30 mësues dhe staf shkollor. Ministri palestinez i Arsimit, Sabri...

Bota

Vizita Sekrete nga Izraeli në Jordani

Pas tensioneve të fundit në xhaminë al Aksa, javën e kaluar, kreu i agjencisë së brendshme të inteligjencës izraelite ‘Shabak’, Zedaf Ergeman shkoi në...

OPINIONE