EtiketeKim Jong-un

Bota

Zbulim shokues për Kim Jong -Un

Lideri koreanoverior është edukuar, nën emër të rremë, në institute private dhe publike zvicerane. Pasioni për basketbollin dhe lojërat elektronike. Nostalgjia...

Bota

Rusia përshëndeti samitin Trump-Jong-un

Zëdhënësi i Presidencës së Rusisë (Kremlin), Dmitriy Peskov deklaroi se vendi i tij ka mirëpritur samitin e Singaporit mes Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump...

Bota

Lavrov takon Kim Jong Un

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov është takuar me liderin verikorean, Kim Jong Un dhe homologun e tij nga Koreja Veriore, pak kohë para takimit të...

OPINIONE