Etiketeliban

Bota

Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqje

Ministri i Shëndetësisë i Libanit, Hamad Hassan ka njoftuar se qeveria e vendit ka dhënë dorëheqjen. Në një prononcim për media, Hassan tha se pas mbledhjes së...

Bota

Liban, 85 të plagosur në protesta

Në protestat në qytetin Tripoli në veri të Libanit janë plagosur 85 persona, tetë prej të cilëve ushtarë. Protestat e organizuara për shkak të thellimit të...

Bota

Rrëzohet droni izraelit në Libanin jugor

Një dron izraelit është rrëzuar në Libanin jugor mes raportimeve kontradiktore për shkakun e rrëzimit. Ushtria izraelite tha se droni u rrëzua brenda Libanit...

Bota

OKB vazhdon mandatin e misionit në Liban

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) ka vazhduar për një vit mandatin e Forcave të Përkohshme të OKB-së në Liban (UNIFIL). Duke...

Opinion

Zgjedhjet në Liban në 14 pyetje

nga Alptekin Dursunoğlu Zgjedhjet e përgjithshme në Liban të zhvilluara së fundmi që nxorrën fitimtare Hizbullahun dhe aleatët e tij kanë krijuar një panoramë...

Bota Uncategorized

Shenja të luftës Izrael-Liban

Pas një gjendje neutrale dhe të pazhurmshme që ka zgjatur për më shumë se 10 vite po ngrihet zërat e luftës në frontin verior të Palestinës që gjendet nën...

Bota

42 vite nga Lufta Civile e Libanit

Edhe pse kanë kaluar 42 vite nga fillimi i luftës së përgjakshme, libanezët sot e kësaj dite luftojnë me efektet politike, ekonomike dhe sociale të luftës...