Etiketepalestinez

Bota

Ushtria izraelite vret një palestinez

Ushtria izraelite ka vrarë një palestinez me pretendimin se ka tentuar t’i dëmtojë gardhin mes Izraelit dhe Rripit të Gazës. Në një deklaratë nga ushtria e...

Bota

Maradona: “Në zemër jam palestinez”

Legjenda e futbollit Diego Maradona edhe një herë përsëriti mbështetjen për Palestinën, duke përqafuar presidentin palestinez Mahmud Abas gjatë një takimi në...

OPINIONE