EtiketePalestinezët

Bota

71 Vjet nga NAKBA (Katastrofa)

Gjatë Nakba-s (Katastrofës), pushtuesit izraelitë kanë dëbuar, 950 mijë palestinezë nga fshatrat dhe qytetet e tyre. Kanë kryer 70 masakra ndaj shtetasve...

Bota

Abbas: Palestinezët janë me Turqinë

Presidenti i Palestinës, Mahmud Abas në një bisedë telefonike që ka realizuar me homologun e tij turk Rexhep Tajip Erdoan ka theksuar se populli palestinez...

Bota

Izraeli lë palestinezët pa ujë

Rreth 3 mijë e 500 persona në Luginën Jordan që ndodhet në Bregun Perëndimor, janë viktimë të ndërprerjes së ujit nga Izaeli, raporton Anadolu Agency (AA)...