EtiketePutin

Bota

Putini nxjerr “Shejtanin”?

Ndërsa NATO-ja në mënyrë progresive po i shtrin kthetrat në Mesdheun Lindor, duke kërkuar një zonë ndërkombëtare tampon në Sirinë verilindore, Rusia po fillon...

Bota Opinion

SHTETI AFATGJATË I PUTINIT

Nga Vladislav Surkov “E vetmja gjë që shfaqet aty në horizont, është mundësia që troket veç një herë”. Kjo frazë është mbreslënëse, sepse vjen nga rrënjët e...

Bota

Putin nënshkruan ligjet për internetin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për...

Bota

Putin: SHBA po destabilizon Ballkanin

Presidenti rus, Vladimir Putin thote se Shtetet e Bashkuara po destabilizojnë Ballkanin duke “shpallur rolin e tyre dominues” në rajon, deklarate kjo gjatë një...

Bota Rajoni

Peskov flet për takimin Thaçi-Putin

Presidenti rus Vladimir Putin bisedoi shkurtimisht me kreun e Kosovës Hashim Thaçi në margjinat e kremtimeve me rastin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës...

Bota

Trump do takojë Putinin dhe Erdoganin

Presidenti i SHBA Donald Trump është planifikuar të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e 100...

Bota

Putin takon kryeministrin italian Conte

Presidenti rus, Vladimir Putin ka mirëpritur në Moskë kryeministrin italian, Giuseppe Conte. Dy liderët pritet të zhvillojnë bisedime që do të kenë në fokus...