EtiketeRaketa

Bota Rajoni

SHBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera e parë që ShBA vendos raketa në...

Bota

GPS i raketave të Hezbollahut

Nga deklaratat e palëve kuptohet se në sfondin e luftës në Siri, ekziston një luftë midis Izraelit sionist dhe frontit të rezistencës. Nga deklaratat e palëve...

Bota

SHBA armatos Ukrainën edhe me raketa

Departamenti amerikan i Shtetit miratoi shitjen në Ukrainë të raketave anti-tank Javelin dhe të njësiteve të qitjes. Marrëveshja kap vlerën e 47 milionë...