EtiketeRedi Muçi

Opinion

Italia e Salvini-t

/Redi Muçi/ Teksa Matteo Salvini ka deklaruar shpërbërjen e koalicionit qeverisës përtej bregut me M5S, të shumta janë hipotezat e kësaj lëvizjeje. A e ndjen...

Opinion Shqiperia

Pse ka krizë politike?

/Redi Muçi/ Le ta themi hapur: nuk ka krizë politike sepse Shqipëria u kanabizua dhe u kthye në ‘narkoshtet’. Nuk ka krizë sepse Edi Rama i ka kapur tashmë të...

Opinion

Përse studentët vërshuan rrugëve?

/Redi Muçi/ Studentët padyshim që reaguan ndaj një sistemi arsimor të kalbur, të vjetruar, të atrofizuar nga mungesa e financimeve, ku burokratët janë kthyer...

Opinion Shqiperia

10 teza mbi Astirin

Nga  Redi Muçi 1. Ekziston një copë letër, që është ligji. Ekziston edhe shteti, fuksioni i të cilit ndër të tjera është të bëjë rolin e rojtarit që sigurohet...