EtiketeSHBA

Bota

Sulm me armë në SHBA, 5 të vdekur

Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me armë në qytetin Springfield në shtetin Missouri të SHBA-së. Në një një deklaratë nga drejtoria e...

Opinion

RIVALITETI RUSO-TURK!

Nga Savash VELIU Pas SHBA-së që mati forcatë ushtarake gjegjësisht të armëve më të avancuara përball armëve të prodhimit turk që i kishte dhuruar...

Bota

Sulm i armatosur në SHBA, 7 të vdekur

Sipas të dhënave paraprake njoftohet se 7 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi të armatosur në qytetin Milwaukee në rajonin Wisconsin të SHBA-së. Në...

Islamofobi

Islamofobia në rritje në SHBA

Gjatë viteve të fundit në SHBA është vënë re një rritje e islamofobisë. Mediat, kryesisht online kanë raportuar se rastet e dhunës ndaj muslimanëve në vend...

Opinion

Duke lexuar Sun Tzu në Teheran

Nga: Alastair Crooke Irani nuk është bërë. Gjeneral Hajizadeh, Komandant i Forcës Hapësinore të IRGC, tha dje në një udhëzim se greva “ishte fillimi i...

Bota

Hezbollah ka sfiduar presionet e SHBA

Sipas ambasadorit rus në Liban, duke sanksionuar Hezbollahun dhe duke provokuar protestuesit libanezë, Shtetet e Bashkuara janë përpjekur të arrijnë qëllimin e...

OPINIONE