Etiketezgjedhjet presidenciale

Bota

Erdogan deklaron fitoren elektorale

“Lus Allahun që zgjedhjet e 24 qershorit të jenë në dobi për vendin dhe popullit tonë”,- tha Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan)...

Bota

Erdogan merr urimet e para për fitoren

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev e uroi Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) për suksesin e tij në zgjedhje. Sipas deklaratës së...

Bota

Përfundoi procesi i votimit në Turqi

Përfundoi procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare për legjislaturën e 27-të në Turqi. Ndërkohë filloi procesi i numërimit të votave. Në...