EtiketeZjarr

Bota

Brazil, zjarr në një muze 200 vjeçar

Në një muze 200 vjeçare ku gjenden mbi 20 milionë vepra në mesin e të cilëve edhe fosile të dinozaurëve në Brazil ka shpërthyer zjarr nga shkaqe ende të...

Opinion Shqiperia Sociale

Ra ky zjarr dhe i pamë

/Klodi Leka/ Situata e zjarreve në vend është me të vërtetë shqetësuese. Kudo, në çdo qytet dhe qytezë, mal dhe kodër, kanë rënë zjarre të cilat po përpijnë me...

Shqiperia

Shqipëria po zhytet në plehra

Vetëm pesëmbëdhjetë kilometra nga qendra e kryeqytetit të Shqipërisë, Tiranës, rreth tre mijë familje janë rrethuar nga flakët. Ndonëse në një stinë të nxehtë...

Bota

Zjarr dhe shpërthime në Vatikan

Një zjarr është pasuar me disa shpërthime të fuqishme pranë një parkingu të veturave të vjetra në Vatikan, shkruan e përditshmja italiane “La Republica”...

Bota

Zjarr në një xhami në Suedi

Xhamia Imam Ali në kryeqytetin e Suedisë, në Stockholm, për shkak të një zjarri në mesnatë pësoi dëme të mëdha dhe u bë e papërdorshme, raporton Anadolu Agency...

OPINIONE