Bota

Tërmet i fuqishëm godet ujërat e Norvegjisë

Një tërmet me magnitudë 6,8 ballë ndodhi në ujërat e Norvegjisë.

Qendra Norvegjeze e Tërmeteve NORSAR njoftoi se tërmeti ndodhi në det midis ishullit vullkanik Jan Mayen dhe Grenlandës.

Tërmeti nuk ka shkaktuar viktima apo dëme materiale.

Agjencia norvegjeze e lajmeve NTB raportoi se një ekip prej 18 personash, përfshirë ushtarë dhe meteorologë, jetojnë në ishullin vullkanik Jan Mayen.

NORSAR paralajmëroi lëkundje pas tërmetit, por nuk dha alarm për cunami.

Burimi: AA

OPINIONE