Bota

Tërmeti shkund Ankaranë, frikë dhe panik, njerëzit në rrugë

Ankaraja është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet 4.7 ballë i shkallës Rihter.

Tërmeti u regjistrua në orën në 22:53 në epiqendër në Kalecik të Ankarasë.

Nga lëkundjet nuk raportohet për të lënduar, ndërsa shumë qytetarë kanë dalë në rrugë të frikësuar dhe në panik./tpz

Etiketa