Sociale

Tragjedi në Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorët

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që dhe një punëtor tjetër është mbuluar me tonelata materiale ndërtimi.

Punetori i vdekur quhet Musa Sula ndersa i plagosuri quhet Tomor Mjekërzaku.

Gjendja e punëtorit të mbuluar nga çimento nuk dihet, ndërsa i plagosuri tjetër po lufton me vdekjen.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë si dhe identiteti i viktimës dhe i të plagosurit.

OPINIONE