Bota

Tragjedi në Genova, shembet ura dhe zë poshtë shumë makina

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Genova, pasi është shembur ura Morandi dhe ka zënë poshtë shumë makina.

Rreth orës 11:50, ura e autostradës 10 që lidh Genovan me pjesën e saj perëndimore dhe më pas me Savonan dhe Ventimiglia është shembur, teksa dyshohet për shumë viktima dhe të lënduar.

Zjarrfikësit, ambulancat dhe policia po shkojnë me urgjence në vendin e ngjarjes.

Burimi: Gazeta shqiptare

Etiketa

OPINIONE

INTERVISTA