Bota

Turqia i kërkon Izraelit të ndërpresë agresionin e përgjakshëm në Gazan e rrethuar

Një deklaratë e lëshuar nga Presidenca turke ka dënuar me forcë sulmet ajrore izraelite vdekjeprurëse në Gazën e bllokuar.

Presidenca turke dënoi sulmet izraelite, të cilat ata thanë janë shenja të indiferencës së Izraelit ndaj së drejtës ndërkombëtare.

Turqia i ka bërë thirrje Izraelit që menjëherë të ndalojë sulmet e tij kundër popullit të Gazës.

Gjatë 24 orëve të fundit, të paktën 13 palestinezë u vranë dhe 28 u plagosën në sulmet ushtarake të Izraelit në Gazën e bllokuar./The Palestinian Information Center

OPINIONE