Ushtria armene shënjestron edhe gazetarët që punojnë në rajon

Përderisa ushtria e Armenisë vazhdon sulmet ndaj vendbanimeve civile në Azerbajxhan, shënjestron edhe gazetarët që punojnë në rajon.

Shumë gazetarë mbijetuan momente kërcënuese për jetën që nga 27 shtatori kur një mortajë kishte rënë në afërsi të ekipeve të AA-së dhe TRT-së.

Në 5 ditët e fundit plumbat e ushtrisë armene goditën punonjësitë e televizioneve dhe agjencive të lajmeve si ARB TV, Hazar TV, İctimai TV, SPACE TV, ATV, BAKU TV, AZERTAC, Agjencia e Lajmeve APA dhe Agjencia e Lajmeve.

Në disa momente gazetarët shpëtuan në momentet e fundit ndërsa vazhdojnë të punojnë në kushte të rënda./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne