Shqiperia

Vasili ironizon Ramën: Çmimin ‘Nobel’ për nxitje përdhunimi

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Edi Rama. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Vasili tha se Rama meriton çmimin ‘Nobel’ për nxitjen e përdhunimit, në kohë paqe.

Në këtë linjë, Vasili shton se Rama e meriton me shumë hak Nobelin, ndërsa pohon se ‘denoncuesit i përndjek për jete a vdekje dhe përdhunuesit i vë ne krye të qoshesë’.

REAGIMI I VASILIT
Kryeministri yne e meriton cmimin “Nobel” per nxitjen e perdhuniminit.
Komiteti i Nobelit në Oslo ndau sot Çmimin Nobel për Paqe.
Nadia Murad dhe Denis Mukëege jane fituest e tij.
Ata drejtonin fushatën kunder perdhumineve në luftë.
Kryeministri yne e meriton plotesisht cmimin “Nobel”,por ne te kundert, si nxites i perdhunimit edhe ne kohe paqe bile.
E meriton me shume hak kryeministri Nobelin edhe sepse denoncuesit i perndjek per jete a vdekje, ndersa perdhunuesit i vë ne krye te qoshesë.
Aferim Nobelisti yne i zi.

Burimi: BalkanWeb