Shqiperia

Video/ Sulmi tek Teatri natën, Polici: T’ q…median tate. Na lanë pa gjumë këta motër q….

Një video e xhiruar nga gazetari Ariglon Pali, tregon se çfarë dhūne ka ushtruar Policia e Shtetit, jo vetëm ndaj qytetarëve, por edhe gazetarëve, gjatë ndërhyrjes për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Video tregon mënyrën jo profesionale që është trajtuar gazetari, teksa po shoqërohej nga policia dhe presioni që është ushtruar mbi të/

Gjithashtu nga video kuptohet se i është marrë telefoni, ku ka patur të xhiruara disa video.

/TPZ