Shqiperia

Vijon zjarri në kurorën e gjelbërt të Peqinit, digjen mbi katër mijë rrënjë ullinj

Zjarri në kurorën e gjelbër të qytetit të Peqinit vijon të jetë ende aktiv. Mësohet se të paktën 4 mijë rrënjë ullinj janë djegur deri tani.

Po ashtu bëhet e ditur se në vendin ne ngjarjes ndodhen forca të zjarrfikëses, të cilat po bëjnë të mundur lokalizimin dhe më pas shuarjen e tij.

Ende është e paqartë se çfarë e shkaktoi zjarrin./tpz

Etiketa