Rajoni

Vuçiç me gjuhë të ashpër: Për Thaçin jam shejtan, për kroatët terrorist

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë sot nga Helsinki se ata që mendojnë të tregojnë muskujt në raportin mes Prishtinës dhe Beogradit, duhet që të marrin më tej masat që duhet të paguajnë.

“Është tepër interesante se unë për Sulejman Ugljaninin dhe përkrahësit e tij jam homoseksual dhe fashist. Për kroatët jam terrorist, së bashku me Aleksandër Karagjorgjeviç. Për Thaçin jam shejtan e nuk e di se çfarë mund të jem për Komshiç”, deklaroi Vuçiç. Kjo deklaratë vjen pas takimit që Vuçiç kishte me Thaçin. Pikërisht Thaçi e ka quajtur Vuçiçin një “dreq”.

 

OPINIONE