Rajoni

VV: Demarkacioni në Kushtetuese!

Konjufca: Si për Asociacionin do të gjenden shkelje edhe për demarkacionin Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, dorëzoi sot në Gjykatën Kushtetuese Marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi. Konjufca tha se deputetët e kanë shkelur këtë vendim që është antikushtetues dhe që është delimitim në vend të demarkimit. Konjufca shpreson se sikurse kjo Gjykatë mori vendim për Asociacionin, ku konstatoi se janë shkelur 23 nene të tij, njësoj, siç tha ai, do të gjejë edhe shkeljet për demarkacionin.
Y

OPINIONE