Shqiperia

“Xhuxhi”, “Supermeni”, “Akullorja”, shpërthejnë memet për Dakon

Plasin memet në rrjetet sociale pas deklaratave të kryetarit të Bashkisë së Durrësit. Shqiptarët e kanë marrë me sportivitet daljen e emrit të Vangjush Dakos në përgjimet e prokurorisë bashkë me emra të përfolur të botës së krimit ku flitet edhe për blerje votash.

Dako pranoi mbrëmjen e kaluar se ka folur me persona të famshëm për të siguruar vota në zgjedhjet e kaluara parlamentare.

Thëniet mitike të tij si ajo se është supermen apo se i ka duart si akullorja, menjëherë janë shndërruar në postimet më të shpeshta në “Facebook” dhe Instagram.

Po përveç deklaratave është edhe pseudonimi i përdorur në përgjime si “xhuxhi”. “BalkanWeb” sjell disa prej tyre.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Burimi: BalkanWeb

OPINIONE

INTERVISTA