11 shtete rrisin ndihmën financiare për palestinezët

11 shtete ranë dakord të rrisin fondet në muajt e ardhshëm për të kompensuar fondet që do të ndalojë SHBA për Agjencinë e OKB-së UNRWA, e cila merret me ndihma për refugjatët palestinezë.

Zvicra, Finlanda, Danimarka, Suedia, Norvegjia, Gjermania dhe Rusia kanë shtuar fondet, ndërsa Belgjika, Kuvajti, Holanda dhe Irlanda, premtuan ta bëjnë këtë së shpejti, tha shefi i UNRWA-it, Pjer Krejenbil.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne