Si të mbani trupin në formë duke pirë lëng lakre

Në shtëpi gjithmonë kemi një lakër, rezervë, në mënyrë që të bëjmë sallatë të shpejtë, ndërkaq pikërisht lakra e freskët është më e shëndetshme.

Nëse nuk e preferoni, por megjithatë do të dëshironit që ta “fusni” në organizëm në mënyrë që të përmirësoni shëndetin tuaj, ju këshillojmë që të provoni këtë pije nga lakra e freskët.

Falë shtesës së lëngut nga aloe vera (mund ta gjeni në çdo dyqan të ushqimit të shëndetshëm), xhenxhefil apo menta, ka shije të shkëlqyeshme, andaj do të mund ta pini shpejt me një gllënjkë.

Përbërësit:

– 2 dcl lëng nga aloe vera,
– ¼ e lakrës,
– 1 lugë të vogël xhenxhefil të grirë në rende,
– Sipas dëshirës: fletë mente të freskët (sa mund të kapet me gishta),
– Gjysmë kastraveci

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit bluani mirë dhe lëngun pini të freskët.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne