27 vite më parë: kur Berisha falte xhumanë

ë rrjete sociale është publikuar një foto ku lideri historik i PD-së, Sali Berisha, gjendet në një xhami. Sipas publikuesit, bëhet fjalë për pjesëmarrjen në xhumanë e parë në xhaminë e Kavajës. Që do të thotë se aty ka qenë si kryetar partie dhe jo si President.

Ishte periudha e parë e rikthimit të riteve të besimit me rihapjen e objektev të kulteve, të cilat për një pjesë të popullsisë, ajo e edukuan nën ateizëm, ngjanin si diçka ekzotike.

Kështu që dhe pjesëmarrja ishte e madhe dhe madje me prezencë figurash politike, siç në këtë rast. Vitet pasuese do ishte i ndjeri Azem Hajdari ai që shihej gjithnjë në rreshtin e parë për çdo Bajram. /tesheshi

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne