Emisioni IMPAKT Opinion

A eshte koronavirusi nje operacion ‘unthinkable’ britanik?

 

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi flet per izolimin e tmerrshem, ne emer te #koronavirus qe kryeministri fashist #EdiRama ka futur te gjithe shqiptaret qe nga data 9 mars 2020. Ai analizon strategjine e Rames per te izoluar shqiptaret. Mbeshtetur ne deklaratat qe Edi Rama ka dhene ne #TopChannel ne #Open nga Eni Vasili ai mendon qe strategjia e Rames per te mbyllur shqiptaret ne shtepira eshte shkaterrimi ekonomik i Shqiperise dhe shqiptareve. Edi Rama deklaroi ne Open qe koronavirusi mund te largohet ne korrik 2020. Ndersa ne maj 2020 qeveria Rama do dali ne tregjet nderkombetare dhe do kerkoj borxhe per Shqiperine. Duke krahasur projektin britanik per te krijuar Izraelin me Deklaraten e Balfourit, apo Operacionin Unthinkable te Churchillit, projekte pabesie te paimagjinueshme te britanikeve ne historine e tyre, ai mendon se sot Evropa po perballet me nje Operacion Koronavirus. https://en.wikipedia.org/wiki/Operati…

Bankieret e Londres, njerez sikur Rothchildet dhe Sorosi qe sollen Edi Ramen ne pushtet ndoshta po krijojne vete nje kaos global me friken e koronavirusit per te shkaterruar Italine, Shqiperine dhe gjithe Evropen – ne menyre qe keto vende – pasi te kaloje koronavirusi te shkojne te bankieret e Londres dhe Nju Jorkut dhe te marrin borxhe per te rimekembur ekonomite e shkaterruara nga izolimi i korones. Deklarata e Edi Rames qe ne maj 2020 qeveria e tij do dali ne tregjet nderkombetare, vertetojne hipotezen qe frika me koronen dhe burgosja masive qe Edi Rama po i ben shqiptareve eshte pjese e nje projekti per te skllaverizuar Shqiperine ekonomikisht me borxhe masive ndaj bankiereve qe kane sjelle Edi Ramen ne pushtet. Ne video flitet per presionin qe Isa Mustafa po i ben me nxitje te amerikaneve Albin Kurtit pse ai nuk pranon te shpalli gjendjen e jashtezakonshme dhe shkaterroj ekonomine e Kosoves sikur po ben Edi Rama ne Shqiperi. Albin Kurti vleresohet per rezistencen qe po i ben oligarkise amerikane dhe qe nuk po pranon ta kthej Kosoven ne nje burg sikur Edi Rama.

Ne video tregohet per shqetesimin qe the Atlantic Council apo Keshilli i Atlantikut, truri intelektual i NATO-s po ka me revolten qe shume aktiviste dhe gazetare po kane ne Perendim kunder rrefimit te rreme te #coronavirus. https://www.youtube.com/watch?v=2Ko_G…

Tregohet sesi Keshilli i NATO-s qe komandon Facebook-un ka sulmuar shume shkrime qe tregojne qe koronavirus eshte nje arme biologjike e shpikur nga ushtria anglo-amerikane dhe censuren qe Facebook ka bere kunder Dr. Olsi Jazexhi. Ai tregon per Facebook-un rus, V Kontakt vk.com ku Olsi ka hapur platformen e tij dhe ben postime ne memomentet kur Facebook i bllokon llogarine dhe i fshin postimet. Flitet edhe per Dr Joel Kettner profesor i Shendetit Publik dhe Kirurg ne Universitetin e Manitobes i cili ka kritikuar ne Kanada frymen e frikes qe po hapin qarqe te caktuara ne emer te koronavirusit ne nje kohe kur kjo eshte nje semundje infektive e cila nuk duhet te shkaktoj frike globale. https://off-guardian.org/2020/03/17/l…

Ne fund te videos flitet per skenaret e frikshem me te cilet Shqiperia do perballet ne javet qe vine. Terrorizmi shteteror qe Edi Rama po ushtron kunder shqiptareve, anullimi i Kushtetutes dhe demokracise, mbyllja e shqiptareve ne shtepi – ka krijuar banda me njerez te uritur. Keta njerez ne ditet ne vijim mund te nisin te perplasen me policine dhe vendi rrezikon te futet ne trazira te medha. Nese Edi Rama nuk instalon demokracine, Shqiperia do te perballet me skenare te frikshem dhe Edi Rama mund te perfundoje si Caushesku ne Rumani.