Shqiperia

Edi rama shkakton aksidente, shqiptarët levizin në panik

Shpejtësia u ka marrë jetën katër personave në një aksident mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë. Aksidenti ndodhi rreth në autostradën Fushë Krujë-Laç në afërsi të fshatin Borizanë, ndërsa viktimat janë nga fshati Larushk. Personi që drejtonte makinën ishte Flamur Visha.

Nga të dhënat e para mësohet se ata po ktheheshin nga veriu për në Tiranë, ndërsa si pasojë e shpejtësisë së lartë me të cilën po lëviznin, ‘Audi’ goditi një kamion me targa të Kosovës nga pas.

Përplasja fillimisht rezultoi fatale për tre nga katër personat që po udhëtonin me ‘Audi’-n, pasi humbën jetën në vend, ndërsa i katërti u nis me shpejtësi për në spitalin e Traumës për ndihmë të specializuar, por ndërroi jetë rrugës.

Ky është aksidenti i parë me përmasa kaq tragjike pas vendosjes së masave ndaluese të lëvizjes së mjeteve për parandalmin e koronavirusit nga qeveria. Kryministri katolik Edi Rama ka vendosur të bllokojë dhe mbyllë në shtëpi shqiptarët duke i lënë ata të lëvizin vetëm dy herë në ditë duke shkaktuar edhe panik pasi një pjesë e tyre nuk kanë se si të shkojnë apo kthehen nga pun andërsa njerzit janë të detyruar të shpejtojnë udhëtimin e tyre përpara skadimit të afatit kohor për të shmangur gjobat./Shqiptarja