A po sillet MEK-u me shqiptaret sikur Izraeli me palestinezet?

Ne vitin 2016 kur kolonet muxhahedine te Maryam Rajavit u sollen ne Shqiperi nga Iraku, nga sekretari amerikan i shtetit John Kerry, pak shqiptare arriten te kuptonin se cfare po ndodhte.

Pak vete e njihnin MEK-un dhe historine e tij kunder Islamit ne Lindjen e Mesme. Shumica e shqiptareve u genjyen nga propaganda amerikane e cila i trajtoi muxhahedinet si refugjate lufte te cilet i shpetonin “persekutimit” nga Irani. Pati disa zera ne mediat shqiptare qe protestuan kunder ardhjes muxhahedine. Por keto zera shpejt u heshten. MEK-u, ambasada amerikane, senatore zionist amerikan, paraja qe Maryam Rajavi dhe komandantet e saj sikur Behzad Safari, Ahmed Taba dhe Jila Deyhim i ofronin gazetareve dhe televizioneve, mjaftuan per ti heshtur shqiptaret.

Politikane shqiptare, te cilet sot e kane koken ne tepsi nga amerikanet dhe SPAK-u, sikur Sali Berisha dhe Ilir Meta, u bene me zioniste sesa dindushmani i Islamit ne Shqiperi Edi Rama, per te mbeshtetur muxhahedinet kunder Iranit dhe Islamit politik.

Por me kalimin e kohes muxhahedinet u perhapen si metamorfoze ne shoqerine shqiptare. Ata korruptuan politikane, police, ushtarake, gjyqtare dhe prokurore, dhe biles edhe armaten e antiterrorit. MEK-u arriti te rekrutoje politikane shqiptare sikur Pandeli Majko, Fatmir Mediu, Ervin Salianji, Ermonela Felaj etj etj te cilet u bene zeri i tyre ne politiken shqiptare. Pas rivendosjes ne Shqiperi, MEK-u ndertoi edhe bazen e tij te pare ne Kampin Ashraf 3 ne Manze. Ndertuan varrezat e tyre, dyqanet e tyre, bizneset e tyre; pastruan miliona dollare ne zyra exchange-i dhe kompani fantazma dhe arriten te blejne polici e prokurore e gjyqtare. MEK-u ndertoi nje shtet brenda shteti ne Shqiperi dhe ne e pame sesi armata muxhahedine sulmoi fuksat e antiterrorit te Bashkim Lamnices dhe Alban Dautajt ne 20 qershor 2023 kur SPAK-u dhe Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar urdheroi policine qe te bastisi kampin e tyre ne Manze.

Por edhe pse SPAK-u dhe GJPSHPKKO nisen nje hetim kunder MEK-ut ne qershor 2023, asgje nuk ka ndodhur deri tani. Asnje arrestim apo gjetje fajtori. Ndersa MEK-u vazhdon “business as usual”. Muxhahedinet qe vdesin ne Shqiperi groposen pa iu bere autopsia, pasi Maryam Rajavi nuk lejon doktoret shqiptare qe te ekzaminojne muxhahedinet qe ajo vret apo ngordhin edhe per shkaqe natyrale. MEK-u po vazhdon zgjerimin e kampit te tij Ashraf 3, duke ndertuar kampin Ashraf 4 dhe shume shpejt MEK-u do ndertoje kampin Ashraf 5.

Muxhahedinet vazhdojne te zaptojne territore shqiptare, tamam sikur zionistet merrnin avash avash qe nga viti 1917 e me pas tokat e palestinezeve deri sa nje dite krijuan shtetin e Izraelit. Izraelit kane shpenzuar 105 vite qe te vjedhin tokat e palestinezeve. MEK-u mesa duket po ja merr Izraelit ne shpejtesi. Dhe nuk eshte cudi qe mbeshtetesi me i fuqishem i MEK-ut ne Shqiperi eshte lobi zionist dhe ambasadorja e tyre bjelloruse, Galit Peleg. Senatore dhe politikane amerikane dhe perendimore qe ne keto momente po mbeshtesin masakren izraelite ne Gaza, jane po te njejtjet qe qendrojne krah per krah me muxhahedinet e Maryam Rajavit ne Shqiperi.

A e kuptojne shqiptaret se cfare po ndodh me vendin e tyre? A e kuptojne qe MEK-u ka ndertuar nje shtet brenda shteti? A do te perfundojne edhe shqiptaret sikur palestinezet ne vitin 1948 kur izraelitet ben al-Nakban dhe i debuan arabet nga tokat e tyre? A do te shpalli MEK-u krijimin e nje shteti brenda shtetit shqiptar nje dite sikur beri Izraeli ne Palestinen historike ne 1948?

Allahu i ruajte shqiptaret nga zionizmi dhe muxhahedinet!

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne